SEO Copywriting

Dlaczego należy pisać teksty zgodne z SEO?

Zmiany związane z organicznymi wynikami wyszukiwania Google są bardzo częste, a ostatnie z nich szczególnie skupiają się na interpretacji treści i wyszukiwaniu semantycznym. Dlatego jedynie oryginalne, angażujące – a przede wszystkim – zoptymalizowane i rozbudowane treści serwisu mają szansę na wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Tworzenie zoptymalizowanych treści, czyli SEO copywriting to jeden z kluczowych elementów, niezbędnych do zdobywania widoczności w Google, bez którego nie może obejść się żadna kampania pozycjonowania.

Jak przebiega tworzenie treści przyjaznych robotom Google?

Proces tworzenia treści zawsze zaczyna się od identyfikacji wszystkich słów kluczowych kontekstowo związanych z opisywanym zagadnieniem, a następnie ich analizy pod kątem potencjału i trafności. Dzięki temu możliwe jest określenie docelowego kształtu tekstu, w tym podziału na oddzielne sekcje tematyczne, czy też rekomendacje dotyczące rozbicia danego zagadnienia na większą liczbę tekstów, które możliwie w pełni pokryją je w oczach Google, a jednocześnie będą konkretnie odpowiadały na zapytania użytkowników.
W procesie tworzenia zoptymalizowanych tekstów nie można zapominać również o innych istotnych elementach takich jak odpowiednie tytuły i śródtytuły, poprawne linkowanie wewnętrzne prowadzące do powiązanych materiałów w serwisie, jak również metaznaczniki <title> oraz description.

Jakie narzędzia warto wykorzystać w trakcie pisania?

SEO copywriting i szukanie odpowiednich fraz kluczowych ułatwiają również zewnętrzne narzędzia. Tu warto wyróżnić przede wszystkim Planera Słów Kluczowych Google AdWords, który jest oficjalnym narzędziem i obecnie prezentuje najbardziej wiarygodne dane dotyczące potencjału poszczególnych słów kluczowych w wyszukiwarce Google. Dobrym rozwiązaniem jest również skorzystanie z narzędzia Google Trends, które pokazuje aktualne zainteresowanie użytkowników konkretnymi zagadnieniami w podziale na region, miasto czy czas zapytań. Warto również wspomnieć o innych narzędziach bazujących na danych pochodzących z Planera – na wyróżnienie zasługuje chociażby baza słów kluczowych Ahrefs, czy też dodatkowe narzędzia oferowane przez Senuto (np. generator fraz będących pytaniami).

Jak możemy pomóc?

Zajmujemy się kompleksową obsługą firm w zakresie SEO copywritingu. Nasi specjaliści chętnie pomogą w poszukiwaniu pomysłów na popularne treści oraz stworzą plan przyszłych publikacji. Realizujemy zlecenia na teksty SEO oraz oferujemy pomoc w regularnym rozwijaniu warstwy tekstowej pozycjonowanych serwisów.

W razie pytań służymy pomocą. Zapraszamy do kontaktu!

Masz pytania dotyczące oferowanych przez nas usług? Skontaktuj się z nami!

    Blog

    Sprawdź najnowsze wpisy