Audyt SEO

Czym jest techniczny audyt SEO?

Audyt stron www to usługa polegająca na kompleksowej analizie serwisu pod kątem optymalizacji SEO, a jej celem jest opracowanie szczegółowego dokumentu z zaleceniami dotyczącymi badanej strony. Każdy dokument zawiera część teoretyczną dotyczącą zdiagnozowanych problemów, szczegółową analizę serwisu oraz propozycje rozwiązania stwierdzonych nieprawidłowości. Dokument jest tylko pierwszym etapem procesu optymalizacji serwisu – dopiero implementacja audytu SEO może realnie wpłynąć na zwiększenie widoczności strony www w wynikach wyszukiwania Google.

Kiedy warto wykonać audyt SEO i jakie przyniesie to korzyści?

W audyt strony warto zainwestować w kilku przypadkach:
1. Przede wszystkim przy tworzeniu nowego serwisu, który ma zastąpić jego starszą wersję. Należy pamiętać, że prawidłowo przeprowadzona migracja serwisu, zarówno pod kątem odpowiednich przekierowań podstron, jak i struktury nowego serwisu jest ważnym elementem optymalizacji SEO i skutecznie ogranicza ryzyko wystąpienia negatywnych efektów zmiany.

2. Audyt SEO jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku potrzeby wygenerowania większego ruchu na stronie np. dla sklepów internetowych. Każde rozpoczęcie kampanii pozycjonowania powinno być poprzedzone audytem, który pozwoli zdiagnozować największe problemy serwisu pod kątem wytycznych SEO. Zoptymalizowany serwis jest podstawą prowadzenia dalszej skutecznej kampanii.

3. Jeżeli regularnie spada lub gwałtownie pogorszyła się widoczność serwisu w Google. Takie efekty może przynieść pojawienie się problemów technicznych związanych z SEO. Rzetelna analiza www oraz wdrożenie zaleceń z audytu efektywnie przełożą się na zwiększenie widoczności serwisu w Google.

Jakie elementy analizowane są w audycie SEO?

Podczas przeprowadzania audytu stron internetowych skupiamy się na wskaźnikach, mających kluczowy wpływ na indeksowanie i widoczność witryny w Google. Audyt SEO skupia się m.in. na następujących zagadnieniach:
• Architektura i podział treści na odrębne strony docelowe;
• Responsywność strony, czyli jej dostosowanie do urządzeń mobilnych;
• Przyjazność adresów URL, które dobrze odzwierciedlają architekturę serwisu;
• Meta znaczniki

Masz pytania dotyczące oferowanych przez nas usług? Skontaktuj się z nami!

Blog

Sprawdź najnowsze wpisy