Promowanie postów na Facebooku

Twoje organicznie tworzone posty na Facebooku nie mają dużego zasięgu ani reakcji społecznościowych? Chcesz wyjść poza swoje dotychczasowe grono odbiorców i pozyskać potencjalnych klientów? Chcesz promować swój profil i budować pozytywny wizerunek marki? Dzięki płatnemu promowaniu postów za pośrednictwem menedżera reklam na Facebooku, możesz dotrzeć do tysięcy użytkowników i uzyskać wiele reakcji w stosunkowo krótkim czasie.

Jakie są korzyści z promowania postów na Facebooku?
 • Zwiększenie zasięgów postów na Facebooku
 • Dotarcie do nowych grup odbiorców
 • Precyzyjne docieranie do odbiorców
 • Zwiększenie zaangażowania pod postem
 • Szybka promocja wydarzeń i okazji
 • Budowanie rozpoznawalności marki
 • Budowanie „Reason To Believe” marki

Czym jest promowanie postów na Facebooku?

Promowanie postów na Facebooku to jedna z najskuteczniejszych form reklamy w dzisiejszych czasach. Polega ono na płatnym zwiększeniu zasięgu publikacji, dzięki czemu dotrzesz do większej liczby odbiorców i zwiększysz szanse na osiągnięcie celów biznesowych.

W ramach promowania postów możesz wybrać wiele opcji targetowania, takich jak wiek, płeć, zainteresowania czy lokalizacja, co pozwoli Ci dotrzeć do grupy osób, które są dla Ciebie najbardziej wartościowe.
Dzięki menedżerowi reklam na Facebooku możesz łatwo promować swoje posty społecznościowe i dotrzeć do potencjalnych klientów. Przy użyciu szczegółowych opcji targetowania, możesz w łatwy sposób pozyskać kontakty i zwiększyć rozpoznawalność marki. Promowanie postów pozwoli Ci również zwiększyć zasięg profilu marki w mediach społecznościowych oraz dotrzeć do swoich fanów na urządzeniach mobilnych.

Kto powinien zdecydować się na promocję postów?
 • każdy, kto chce budować pozytywny wizerunek marki/firmy każdy, kto chce budować pozytywny wizerunek marki/firmy
 • branża Fashion&Beauty branża Fashion&Beauty
 • usługi lokalne usługi lokalne
 • marki osobiste (blogerzy, influencerzy, specjaliści branżowi) marki osobiste (blogerzy, influencerzy, specjaliści branżowi)

Ile kosztuje i co wpływa na cenę promocji posta?

Czas trwania kampanii

 

Czas trwania kampanii oraz liczba dni, przez które chcemy ją prowadzić, powinna być ściśle dopasowana do przeznaczonego budżetu. Dlatego sugerujemy, aby na jedną wybraną grupę docelową przeznaczyć nie mniej niż 10 zł dziennie.

Wielkość grupy docelowej

 

Wybór wielkości grupy docelowej jest istotny. Im bardziej szczegółowe kryteria docelowe wybierzemy, takie jak wiek, płeć, zainteresowania, tym cena promocji może być wyższa.

Konkurencja w branży

 

Jeśli nasi konkurenci prowadzą płatne reklamy na Facebooku, to istnieje duże prawdopodobieństwo wyższych kosztów dotarcia do głównej grupy docelowej.

Okres promocji posta

 

Wybierając okresy, w których jest większy ruch w branży i intensywniejsza aktywność w mediach społecznościowych, np. przed świętami, koszt promowania posta może wzrosnąć.

Atrakcyjność posta i oferty

 

Jeśli post przyciąga dużą ilość interakcji, takich jak polubienia, udostępnienia, komentarze, to koszt dotarcia do grupy docelowej może być niższy.

Sugerowany budżet na promocję jednego posta od 100 zł do 500 zł netto*
Śr. koszt jednej reakcji od 0,2 zł do 1 zł netto*
Śr. koszt tysiąca wyświetleń od 5 zł do 20 zł netto*

*przykładowe dane, mogą się w znacznym stopniu różnić od docelowych.

Dlaczego warto nam zaufać?
 • Tysiące promowanych postów rocznie
 • Indywidualne podejście do promocji
 • 0,12 zł średni koszt polubienia
 • Dziesiątki zadowolonych klientów.
  Kliknij i sprawdź nasze case study!

Chciał(a)byś porozmawiać o promocji postów na Facebooku dla Twojego biznesu?

Filip Pyśniak Head of Client Service

+48 530 222 257
[email protected]

FAQ

 • Czy promowanie postów na Facebooku jest skuteczną formą reklamy?

  Tak, promowanie postów na Facebooku może być skuteczną formą reklamy, zwłaszcza jeśli chodzi o zwiększenie zasięgu postów i angażowanie użytkowników. Kluczem jest jednak właściwy dobór grupy docelowej i komunikacji.

 • Czy promowanie postów na Facebooku jest bardziej skuteczne niż reklama w Google Ads?

  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ skuteczność reklam na Facebooku i w Google Ads zależy od wielu czynników, takich jak branża, grupa docelowa, cel kampanii itp. Dla pewnych branż charakteryzujących się zakupami impulsowymi Facebook jest często lepszym rozwiązaniem. Jednocześnie, nasze doświadczenie pokazuje, że najlepsze efekty uzyskiwane są dzięki synergii działań w różnych kanałach.

 • Czy istnieją jakieś ograniczenia, co do rodzaju treści, które można promować na Facebooku?

  Tak, nie powinno się promować treści, które naruszają zasady Facebooka, takie jak treści pornograficzne, nielegalne lub obraźliwe.

 • Czy Facebook gwarantuje określony zasięg dla promowanego posta?

  Nie, Facebook nie gwarantuje określonego zasięgu dla promowanego posta. Zasięg zależy od wielu czynników, takich jak budżet, grupa docelowa, jakość treści itp.

 • Czy można ustawić limity budżetu na promocję posta na Facebooku?

  Tak, można ustawić limity budżetu na promocję posta na Facebooku.

 • Jakie są różnice między promowaniem postów a reklamami na Facebooku?

  Promowanie postów na Facebooku polega na zwiększeniu zasięgu i angażowaniu użytkowników, podczas gdy reklamy na Facebooku są najczęściej wykorzystywane do przyciągnięcia nowych klientów na stronę i zwiększenia sprzedaży. Oczywiście każdą formę można wykorzystać dla dowolnego celu.

 • Czy promowanie posta na Facebooku wpłynie na organiczny zasięg posta?

  Tak, promowanie posta na Facebooku może wpłynąć na organiczny zasięg posta, ponieważ większa liczba interakcji z postem może zwiększyć jego widoczność wśród innych użytkowników. Jednocześnie płatne wyświetlenia mogą zmniejszyć liczbę wyświetleń organicznych do naszych stałych odbiorców, dlatego często dobrym pomysłem jest wykluczenie grupy odbiorców, którzy polubili naszą stronę.

 • Czy warto promować posty na Facebooku, jeśli firma ma już dużą liczbę obserwujących?

  Tak, warto promować posty na Facebooku, nawet jeśli firma ma już dużą liczbę obserwujących. Jeśli zależy nam na dotarciu jedynie do nowych odbiorców, to warto rozważyć wykluczenie odbiorców, którzy obserwują już nasz profil.

 • Czy można ustawić limity czasowe dla kampanii promowania posta na Facebooku?

  Tak, można ustawić limity czasowe dla kampanii promowania posta na Facebooku, aby kontrolować czas trwania kampanii i wydatków związanych z nią.

 • Czy warto promować posty na Facebooku, jeśli firma działa w niszowej branży?

  Tak, warto promować posty na Facebooku, nawet jeśli firma działa w niszowej branży. Facebook oferuje narzędzia, które pozwalają na precyzyjne targetowanie grupy docelowej, co może przyczynić się do dotarcia do właściwych klientów.

 • Czy promowanie posta na Facebooku jest bardziej efektywne niż reklama w tradycyjnych mediach?

  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ skuteczność promowania posta na Facebooku i reklam w tradycyjnych mediach zależy od wielu czynników, takich jak grupa docelowa, cel kampanii, budżet itp. Najlepsze efekty zawsze uzyskuje się dzięki synergii działań w kilku kanałach, jednak niewątpliwym plusem reklam w mediach społecznościowych jest możliwość dokładnego targetowania i analizowania wyników na bieżąco, co nie jest możliwe w tradycyjnych mediach.

 • Czy warto wykorzystywać posty w postaci filmów do promowania firmy na Facebooku?

  Tak, formaty wideo zazwyczaj skuteczniej przyciągają uwagę użytkowników i doskonale nadają się do promocji postów. Należy jednak pamiętać o właściwym dobrze miejsc docelowych, w których będą one wyświetlane.

 • Czy należy korzystać z retargetingu podczas promowania postów na Facebooku?

  Tak, retargeting osób, które już nas obserwują lub są naszymi klientami to wciąż skuteczne narzędzie, które pozwala zazwyczaj stosunkowo tanio pozyskać pierwsze interakcje, budując atrakcyjność dla nowych grup odbiorców. Warto także pamiętać, że jedynie mały procent odbiorców reaguje już przy pierwszej interakcji z postem.

 • Czy należy umieszczać wiele CTA (Call-to-Action) na promowanym poście na Facebooku?

  Nie, lepiej umieścić jeden wyraźny CTA, który zachęci klientów do interakcji z postem i przejścia na stronę internetową firmy.

 • Czy można promować posty na Facebooku z Instagrama?

  Tak, można promować posty na Facebooku z Instagrama, ponieważ obie platformy są ze sobą zintegrowane. Jeśli zależy nam jednak, aby zdobywać polubienia postów widoczne także organicznie z poziomu Instagrama, to konieczne jest wybranie promocji postów tylko na tej platformie razem z odpowiednim umiejscowieniem.

 • Czy należy promować posty na Facebooku w określonych okresach, takich jak Black Friday czy Cyber Monday?

  Tak, promowanie postów na Facebooku w określonych okresach może być skutecznym narzędziem do zwiększenia sprzedaży i przyciągnięcia uwagi klientów. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że promocję samych postów lepiej zacząć wcześniej, a w tym okresie skupić się na celach sprzedażowych.

 • Czy należy stosować specjalne oferty i rabaty podczas promowania postów na Facebooku?

  Tak, stosowanie specjalnych ofert i rabatów to zdecydowanie najskuteczniejszy sposób przyciągnięcia uwagi klientów. Warto jednak pamiętać, że oferta musi być atrakcyjna dla potencjalnych klientów.

 • Czy należy stosować tę samą strategię promowania postów na Facebooku dla różnych grup docelowych?

  Nie, warto dostosować strategię promowania postów na Facebooku do konkretnej grupy docelowej, aby zwiększyć skuteczność kampanii. Część grup będzie bardziej reagowała na atrakcyjne rabaty cenowe, inna grupa może natomiast być zainteresowana limitowanymi edycjami.

 • Czy warto inwestować w promowanie postów na Facebooku, jeśli firma dopiero zaczyna działalność?

  Tak, jednak ostateczna decyzja powinna być zawsze rozpatrywana w kontekście budżetu. Promowanie postów potrafi przyśpieszyć budowanie społeczności wokół marki, jednak przy mocno ograniczonym budżecie ważniejsze jest rozpoczęcie sprzedaży.

Pozostałe usługi z zakresu SEM