fbpx

Makiety UX

Makiety statyczne…

Projektowanie ux pod konkretną witrynę finalnie może przybierać formę statycznej makiety ux lub klikalnego prototypu. Rodzaj makiety zależy przede wszystkim od potrzeb klienta oraz celu witryny. W przypadku serwisów internetowych o prostej strukturze np. stron firmowych czy blogów, nie wymagających integracji skomplikowanych systemów online, sprawdzają się proste, statyczne makiety ux, które pozwalają sprawdzić architekturę informacji czy intuicyjność nawigacji.

… czy klikalne prototypy?

W przypadku dużych, zaawansowanych projektów serwisów internatowych, takich jak rozbudowane sklepy internetowe lub rozległe serwisy informacyjne z dużą ilością interaktywnych elementów, warto postawić na klikalny prototyp makiety ux. Tak przygotowana makieta pozwala zobaczyć nie tylko rozmieszczenie poszczególnych elementów serwisu, ale również prześledzenie ścieżek nawigacji, możliwości interakcji konsumenta, a co najważniejsze optymalizację procesów zakupowych.

Audyt ux stron

Projektowanie ux to jeden z kluczowych aspektów poprawnego, późniejszego funkcjonowania strony. Czasami zdarza się, że działająca od dłuższego czasu witryna przestaje konwertować lub nie generuje spodziewanego ruchu. W takiej sytuacji warto postawić na audyt ux, który przyniesie pomoc w identyfikacji najważniejszych przeszkód na tym polu. Badanie i analiza danych na temat użytkowników pozwala nie tylko na usunięcie istniejących barier, ale daje unikatowy insight w problemy i potrzeby konsumentów. Podczas audytu użyteczności korzystamy z takich narzędzi do badania zachowań użytkowników na stronie jak Hotjar, które mierzy ruchy myszki i zlicza kliknięcia w danym obszarze. Stosujemy również metodę analizy wędrówki poznawczej konsumenta, pod konkretne scenariusze. Badanie symuluje zachowanie użytkownika i daje odpowiedzi w zakresie intuicyjności i płynności całego procesu.

Masz pytania dotyczące oferowanych przez nas usług? Skontaktuj się z nami!

Blog

Sprawdź najnowsze wpisy