Makiety UX

Makiety statyczne…

Projektowanie ux pod konkretną witrynę finalnie może przybierać formę statycznej makiety ux lub klikalnego prototypu. Rodzaj makiety zależy przede wszystkim od potrzeb klienta oraz celu witryny. W przypadku serwisów internetowych o prostej strukturze np. stron firmowych czy blogów, nie wymagających integracji skomplikowanych systemów online, sprawdzają się proste, statyczne makiety ux, które pozwalają sprawdzić architekturę informacji czy intuicyjność nawigacji.

… czy klikalne prototypy?

W przypadku dużych, zaawansowanych projektów serwisów internatowych, takich jak rozbudowane sklepy internetowe lub rozległe serwisy informacyjne z dużą ilością interaktywnych elementów, warto postawić na klikalny prototyp makiety ux. Tak przygotowana makieta pozwala zobaczyć nie tylko rozmieszczenie poszczególnych elementów serwisu, ale również prześledzenie ścieżek nawigacji, możliwości interakcji konsumenta, a co najważniejsze optymalizację procesów zakupowych.

Audyt ux stron

Projektowanie ux to jeden z kluczowych aspektów poprawnego, późniejszego funkcjonowania strony. Czasami zdarza się, że działająca od dłuższego czasu witryna przestaje konwertować lub nie generuje spodziewanego ruchu. W takiej sytuacji warto postawić na audyt ux, który przyniesie pomoc w identyfikacji najważniejszych przeszkód na tym polu. Badanie i analiza danych na temat użytkowników pozwala nie tylko na usunięcie istniejących barier, ale daje unikatowy insight w problemy i potrzeby konsumentów. Podczas audytu użyteczności korzystamy z takich narzędzi do badania zachowań użytkowników na stronie jak Hotjar, które mierzy ruchy myszki i zlicza kliknięcia w danym obszarze. Stosujemy również metodę analizy wędrówki poznawczej konsumenta, pod konkretne scenariusze. Badanie symuluje zachowanie użytkownika i daje odpowiedzi w zakresie intuicyjności i płynności całego procesu.

Masz pytania dotyczące oferowanych przez nas usług? Skontaktuj się z nami!

    Blog

    Sprawdź najnowsze wpisy