Detoks stron

Źródła infekcji oprogramowania

Przy obecnym zasięgu internetu i webowych usług oraz aplikacji nikt nie jest w stanie w 100% kontrolować źródeł i jakości przeglądanych treści czy pobieranych informacji. Złośliwe oprogramowanie najczęściej przyczepia się do różnych danych, które przetwarzamy pracując na komputerze. Głównymi źródłami wirusów komputerowych są fałszywe witryny, przekierowujące na złośliwą stronę, pliki przenoszone na dyskach zewnętrznych lub pobieranie nieznanych danych z internetu. Niebezpieczne mogą być również specjalnie przygotowane instalatory oprogramowania, do złudzenia przypominające bezpieczne aplikacje. Wraz z rozwojem mediów społecznościowych coraz częściej spotyka się tam podstawione, niebezpieczne treści będące źródłem złośliwego oprogramowania.

Skutki zawirusowania

Złośliwe oprogramowanie w przypadku prowadzenia biznesu online może być katastrofalne w skutkach. Zainfekowany serwis, może nie tylko przekierowywać na złośliwą witrynę, rozprzestrzeniać wirusa wśród odwiedzających użytkowników czy rozsyłać spam. Co najważniejsze, strona będąca źródłem ataku odstrasza użytkowników komunikatami ostrzegającymi, jest blokowana przez wyszukiwarki i spada całkowicie z wyników wyszukiwania. Jednym z najczęściej spotykanych przykładów zawirusowania jest wstawianie reklam rozpowszechniających treści nielegalne lub niebezpieczne czy zagnieżdżanie złośliwych linków odsyłających.

Odwirusowanie stron www

Zajmujemy się kompleksowo detoksem stron www. Na bazie audytu strony określamy największe zagrożenia i wszystkie źródła złośliwego oprogramowania. Następnie oczyszczamy witrynę, jej bazy danych czy foldery sąsiadujące i aktualizujemy zabezpieczenia do najnowszych wersji, przeprowadzamy również audyt linków. W ramach usługi podwyższamy również poziom trudności loginów oraz haseł, a także podejmujemy działania na rzecz odblokowania domeny w wyszukiwarkach internetowych.

Monitoring i aktualizacja

Ważną częścią procesu odwirusowania stron internetowych jest założenie monitoringu witryny. Dzięki temu na bieżąco możemy monitorować sytuację i reagować bezzwłocznie na wypadek ponownego ataku złośliwego oprogramowania. W przypadku stron opartych o systemy CMS regularna aktualizacja zabezpieczeń jest kluczowa, ponieważ strony www działające na rozwiązaniach open source są nieustannie atakowane przez hakerów i malware. Dlatego oferujemy również usługę systematycznego przeprowadzania aktualizacji zabezpieczeń systemu wraz z modułami, wtyczkami i rozszerzeniami. Dzięki temu witryna jest zawsze zoptymalizowana pod kątem bezpieczeństwa, co gwarantuje jej dalsze efektywne działanie.

Masz pytania dotyczące oferowanych przez nas usług? Skontaktuj się z nami!

    Blog

    Sprawdź najnowsze wpisy